foto1
Witamy na oficjalnej stronie Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 6 w Sokołowie Podlaskim! „Nie to jest najważniejsze, aby każde dziecko czegoś nauczyć, ale to, by wzbudzić w każdym dziecku pragnienie nauczenia się czegoś.” John Lubbock

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 6

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 6

ul. M. Skłodowskiej  - Curie 16

08 - 300 Sokołów Podlaski

tel.  025-781-64-24

fax  025-781-64-24

tel. kom.  +48 605 358 588

sp6@sokolowpodl.pl

Godło

Szkolny ZESPÓŁ wokalno – instrumentalny SZÓSTECZKA istnieje od września 2017 roku. Na zajęciach uczniowie mają możliwość nauki gry na takich instrumentach jak: gitara, perkusja, pianino, klarnet, saksofon. Lekcje mają na celu doskonalenie warsztatu muzycznego oraz umiejętności gry na instrumencie. Młodzi muzycy uczą się znanych i popularnych utworów z lat 80 i 90 oraz współczesnych hitów. Dzieci proponują na zajęciach z własne pomysły i propozycje interpretacji utworów muzycznych, co owocuje wysokim poziomem artystycznym podczas uroczystości szkolnych. Zespół chętnie koncertuje i reprezentuje naszą szkołę w sokołowskich parafiach, sokołowskim ośrodku kultury oraz miejskiej bibliotece publicznej. Otwarty jest na współpracę ze środowiskiem lokalnym oraz udział w koncertach charytatywnych.

Osiągnięcia:
1. I miejsce w kategorii klas I – III

w powiatowym festiwalu kolęd i pastorałek ,,Sokołowska Kolęda” styczeń 2019
Skład zespołu zajęcia : czwartki godz.14.20 s.303
Marcel Górski – zestaw perkusyjny
Szymon Stelmach – konga
Iga Zdybel – vocal
Maja Jadczuk – vocal
Natalia Wesołowska – vocal
Kacper Rusinek – marakasy
 Opiekunem grupy jest nauczyciel muzyki – Michał Soszka

CHÓR SZKOLNY działa od września 2009 roku. Zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i są przeznaczone dla wszystkich. Chór zapewnia oprawę muzyczną podczas uroczystości szkolnych takich jak: Dzień Edukacji Narodowej, 11 listopada, Jasełka, Dzień otwarty, 3 maja. Na zajęciach uczniowie poznają nowe piosenki oraz ćwiczą emisję głosu.
zajęcia : czwartki godz.13.30 sala 104.

2020 Copyright Szkoła Podstawowa Nr 6 Rights Reserved