foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na oficjalnej stronie Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 6 w Sokołowie Podlaskim! „Nie to jest najważniejsze, aby każde dziecko czegoś nauczyć, ale to, by wzbudzić w każdym dziecku pragnienie nauczenia się czegoś.” John Lubbock

Szkoła Podstawowa Nr 6

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 6

Kontakt

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 6

ul. M. Skłodowskiej  - Curie 16

08 - 300 Sokołów Podlaski

tel.  025-781-64-24

fax  025-781-64-24

tel. kom.  +48 605 358 588

sp6@sokolowpodl.pl

 

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Godło

POMOC PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNA

 

     Zapraszamy do kontaktu wszystkich którzy wśród swoich pociech lub w ogniskach domowych dostrzegają jakiś problem, trudność. Celem pedagoga i psychologa jest udzielić wsparcia takiego, jakie w danym momencie będzie niosło najwięcej korzyści. 

     Sposobem pracy psychologa i pedagoga jest pomaganie przez rozmowę, stosując odpowiednie metody i oddziaływania. Z racji, że podstawowym narzędziem jest rozmowa, trzeba znaleźć dla niej odpowiednią ilość czasu, dlatego zachęcamy wszystkich rodziców i prawnych opiekunów do wcześniejszego umawiania się.
     Psycholog i pedagog realizują zajęcia w klasach, warsztaty i szkolenia dla rodziców i nauczycieli. Podejmują interwencje w przypadku trudności wychowawczych oraz podtrzymują, monitorują i motywują uczniów w procesie dydaktycznym. Dodatkowo psycholog szkolny może objąć dość regularną (w miarę możliwości) pomocą psychologiczną w przypadku wyrażenia zgody na takie oddziaływania przez rodzica/prawnego opiekuna dziecka.

2022 Copyright Szkoła Podstawowa Nr 6 Rights Reserved