foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na oficjalnej stronie Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 6 w Sokołowie Podlaskim! „Nie to jest najważniejsze, aby każde dziecko czegoś nauczyć, ale to, by wzbudzić w każdym dziecku pragnienie nauczenia się czegoś.” John Lubbock

Szkoła Podstawowa Nr 6

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 6

Kontakt

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 6

ul. M. Skłodowskiej  - Curie 16

08 - 300 Sokołów Podlaski

tel.  025-781-64-24

fax  025-781-64-24

tel. kom.  +48 605 358 588

sp6@sokolowpodl.pl

 

 

Biuletyn Informacji Publicznej

GodłoGaleria wydarzeń

Wydarzenia w szkole

Przejdź do galerii

Sport

Wydarzenia sportowe

zawody

Gazetka szkolna

Gazetka

Dziennik

Przejdź do e-dziennika

MŁODZI NAUKOWCY Z KLAS III

      Eksperyment i doświadczenie w edukacji wczesnoszkolnej to istotne terminy, które wywołują wiele emocji i radości na twarzach dzieci. Ciekawość otaczającego świata jest motorem rozwojowym młodego pokolenia, więc aby proces nauczania przyniósł pożądane efekty, a przede wszystkim był ciekawy dla ucznia, musi on mieć charakter obserwacyjny i doświadczalny.

To, co dziecko dotknie, zobaczy i samodzielnie przygotuje na długo zostanie w jego pamięci i pozwoli mu na samodzielne wyciągnięcie wniosków, które w efekcie prowadzą do jego rozwoju osobistego. Uczniowie klas III mieli możliwość przeprowadzenia prostych doświadczeń. Podzieleni na grupy młodzi naukowcy samodzielnie czytali instrukcje pod okiem nauczyciela wykonywali przydzielone zadania. Potem wspólnie obserwowali wyniki doświadczeń i starali się wyciągnąć wnioski. Zajęcia bardzo podobały się dzieciom. Z wielkim zaangażowaniem i entuzjazmem mieszały, przelewały i łączyły przygotowane substancje. Pod koniec lekcji dopytywały się, kiedy będą następne takie zajęcia.

2021 Copyright Szkoła Podstawowa Nr 6 Rights Reserved